Nie tracisz na wadze w ten sam sposób przy 30 i 40. Raphaël Gruman, dietetyk-dietetyk, daje nam kilka wskazówek, jak schudnąć od 40 roku życia.

Raphaël Gruman dietetyk, mówi: „od 40 roku życia można stracić do 2 kilogramów miesięcznie bez drastycznej diety”.

Oczywiście w wieku 40 lat nie chudniesz tak szybko, jak w wieku 30 lat. Według specjalisty wynika to z dwóch czynników: „Od 40 roku życia często obserwujemy utratę apetytu na produkty mięsne: kobiety jedzą więcej warzyw i potraw skrobiowych, ale nie spożywają białka. »

NIE kupuj Choco Lite zanim nie przeczytasz tej recenzji!

Rezultat: to niezrównoważone zachowanie podczas jedzenia przyspieszy marnowanie mięśni, które zostanie dodatkowo wzmocnione przez początek menopauzy. Jednak, jak wyjaśnia Raphaël Gruman: „nawet w spoczynku, mięśnie spalają kalorie. Im mniej białka spożywamy, tym mniej mamy masy mięśniowej i tym szybciej przybieramy na wadze”. To ma sens!

Jak zareagować? Po pierwsze, pamiętaj, aby rozłożyć spożycie białka na cały dzień. Na przykład: 2 jajka na śniadanie + 1 mała porcja sera, 1 sałatka mieszana na obiad z tuńczykiem, krewetkami i/lub łoosiem wędzonym, 1 plaster szynki na obiad lub 1 porcja ryby…

Po drugie, nie należy zapominać, że czerwone mięso nie jest jedynym źródłem białka: jest ono również obecne w jajach, rybach, białym mięsie, owocach morza… Pomyśl również o mało znanych białkach roślinnych: tofu, wodorosty, komosa ryżowa, migdały, soczewica, pistacje, ryż pełnoziarnisty…

Po 40-tce polegamy na białku, by pozostać szczupłym…

Aby utrzymać masę mięśniową – i tym samym kontynuować spalanie kalorii, nawet w spoczynku – Raphaël Gruman radzi również regularną aktywność fizyczną: „Idealnie, w ciągu tygodnia, zrobić 50% cardio (bieganie, rower eliptyczny, aquabike…) i 50% wzmocnienie mięśni (płaszcz, trening siłowy w pomieszczeniach, joga…)”.

Jakich błędów odchudzających nie popełnić po 40. roku życia? „Nie poddawaj się syrenom surowych niskokalorycznych diet, które nieuchronnie prowadzą, w tym czy innym czasie, do łaknienia i tym samym odzyskania wagi, radzi Radzi Rafael Gruman. Należy również unikać ścisłej diety wysokobiałkowej, która może być przyczyną problemów zdrowotnych, a także może mieć efekt jojo. »

Jakieś ostatnie słowa rady? „Jeśli chodzi o suplementy diety, polecam Rodiolę, roślinę, która naśladuje działanie serotoniny, neuroprzekaźnika dobrego samopoczucia: to naturalna sztuczka, która pomaga kontrolować kompulsje cukrowe, które są częste po 40 roku życia. »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *