Naprawdę ważne. Minerał pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie całego ciała – komórek, tkanek i narządów – i jest uważane za istotny elektrolit. Pomaga budować białka, rozkładać i używać węglowodanów, i budować mięśnie, a także kontroluje aktywność elektryczną serca. Za mało potasu może powodować słabe mięśnie, zaburzenia rytmu serca i wzrost ciśnienia krwi. Większość ludzi potrzebuje 4 700 miligramów na dobę – więc Zacznij od tych bogatych w potas wyborów:

Pieczone ziemniaki

Jeden mały ziemniak – ciało i skóra – pakuje imponujący 738 miligramów potasu (tylko 128 kalorii), zgodnie z wytycznymi dietetycznych dla Amerykanów. Jeśli chcesz przyprawy do Ciebie, spróbuj niskokaloryczne polewy, takie jak Salsa, grecki jogurt, pikantne czerwone cebuli lub chili doświadczonych fasoli. Lub Toss niektóre brokuły i niskotłuszczowy ser cheddar na górze.

Sok

Być może trzy najlepsze opcje: prune soku (1 kubek ma 707 mg), sok z marchwi (689 mg) i sok pomidorowy (556 mg). Sok pomarańczowy jest również mądry wybór: 1 kubek zapewnia 496 mg potasu.

Pomidorowy sos

Ćwierć Puchar, który znajduje się około 54 kalorii, pakiety 664 mg potasu. Oprócz oczywistych-mieszając go do spaghetti-spróbuj go w chili, Tacos, Bisque pomidorowy lub pieczone zapiekanka Ziti. I czuć się dobrze o tym, że będziesz również załadunek na likopen, ważnym przeciwutleniaczem; Witamina C; i przyzwoitą ilość białka.

Warzywa buraczane

Są to liście i łodygi dołączone do korzeni buraków. Tylko połowa filiżanki zapewnia 655 mg potasu – dla 19 kalorii. Możesz parować, saute, podsmażanie je, jeść surowe lub dodać je do potraw, takich jak zupy. Spróbuj prażonych buraków i smażonych Zielenin, sałatek z buraków lub zielonych buraków mieszanych z makaronem.

Fasola biała

Kopać w pół szklanki, a będziesz czerpać 595 mg potasu. Spróbuj grecki makaron z pomidorów i białej fasoli, marokańskiej białej fasoli gulasz, lub kapusta z kiełbasy i białej fasoli. Oprócz potasu, białej fasoli są pełne błonnika i przyczynić się do pobudzenia metabolizmu, i są reklamowany za to, że opcja serca zdrowe.

Jogurt naturalny

8-uncji porcja nietłuste lub niskotłuszczowe odmiany zapewnia 531 do 579 mg potasu. Spróbuj go jako Mayo w tuńczyka lub sałatka z jaj, lub użyć go jako podstawa do zanurzenia. A jeśli zwykły jogurt jest zbyt nudne dla swoich upodobań, przyprawy go z jagodami, migdałami, plasterki truskawek lub tropikalnej mieszanki mango, ananasa i kokosowego.

Słodkie ziemniaki

Tylko jeden z pomarańczowych facetów dostarcza 542 mg potasu – dla 103 kalorii. Bonus: dostaniesz również 438 procent swojej dziennej witaminy A, 37 procent witaminy C i imponujące dawki wapnia, żelaza i błonnika. Spróbuj pieczone sałatki ze słodkich ziemniaków, pieczonych kliny lub słodkich ziemniaków i szpinaku Quesadillas.

Halibut

Trzy gotowane uncji ryb dostarczyć 490 mg potasu. Halibut jest również bogaty w ważne składniki odżywcze, takie jak selen, magnez, witamina B12, niacyna, witamina B6 i Omega-3 kwasy tłuszczowe. Spróbuj przygotowania halibuta z ziół i Kapers, palone halibuta z Banana-pomarańczowy smak, lub grillowane Sałatka halibuta Nicoise.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *